Od zawsze chcieliśmy jednego: by Polska stała się najlepszym miejscem na świecie do tworzenia własnego biznesu, gdzie każdy, kto ma pomysł na biznes, ma równe szanse go zrealizować.

Naszą misją jest wspierać polskiego ducha przedsiębiorczości, by jak najwięcej Polaków tworzyło własny biznes.

2019
Uruchomiliśmy startupowy akcelerator ScaleUp.

2018
Rozpoczęliśmy realizację projektu #Academy_Smolna oraz Programu Akceleracyjnego Przedsiębiorcze Mazowsze.
2017
Pozyskaliśmy inwestora w postaci Skanska na kwotę ponad 150 milionów złotych, co stanowi największą dotychczasową inwestycję startupową w Polsce.
2016
Stworzyliśmy European Startup Days, największe w Polsce wydarzenie dla startupów.
2016
Wspólnie z największymi polskimi inwestorami stworzyliśmy fundusz bValue.
2010
Stworzyliśmy Business Linki, największą dziś sieć coworków w tej części Europy.
2009
Stworzyliśmy AIP Seed Capital, największy w Polsce fundusz zalążkowy (110 inwestycji w startupy).
2009
Obniżyliśmy minimalną wysokość kapitału zakładowego w spółkach z o.o.
2006
Nasz projekt „Droga do Polski Przedsiębiorczej” został wpisany przez Rząd RP na listę projektów kluczowych dla polskiej gospodarki.
2006
Stworzyliśmy największy w Polsce konkurs na biznesplany.
2005
Obniżyliśmy wysokość składek ZUS dla początkujących przedsiębiorców (na okres 2 lat).
2004
Stworzyliśmy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, największą dziś sieć inkubatorów w Europie.
2002
Po raz pierwszy w historii polskiego parlamentaryzmu przekazaliśmy do Sejmu RP studenckie projekty ustaw.
2001
Stworzyliśmy Studenckie Forum BCC, pierwszą w Polsce organizację studencką promującą przedsiębiorczość na uczelniach w całej Polsce.

Jesteśmy prekursorami przedsiębiorczości i startupów w Polsce, współtwórcami polskiej sceny startupowej. Przez ostatnie lata przyczyniliśmy się do powstania i rozwoju ponad 20 tysięcy startupów, m.in. tj. Glov, Qpony.pl, Call Page, MISBHV.

Nasze dotychczasowe inicjatywy stały się wizytówkami Polski na arenie międzynarodowej: wyznaczają trendy, stanowiąc inspirację dla innych w Polsce i na świecie.


0lat
wspierania przedsiębiorczości i startupów
0firm
wykreowaliśmy w ramach naszych inicjatyw
0inwestycji
dokonaliśmy w ramach naszych funduszy

Benefits for Leaders

Zapoznaj się z ofertą specjalną naszych partnerów, dedykowaną dla Ciebie jako członka społeczności Polski Przesiębiorczej. Benefits for Leaders to autorski program korzyści dla przedsiębiorców oraz osób przedsiębiorczych, liderów w swoich obszarach, osób wyznaczających trendy, ale także dopiero pretendujących. Oferta dla społeczności obejmuje rabaty, zniżki, a nawet dodatkowe darmowe usługi i świadczenia – oparte na współpracy z partnerami, do których należą zarówno korporacje, jak i prężenie rozwijające się startupy.


Scale Up

Program akceleracji i komercjalizacji rozwiązań startupów przy udziale Odbiorców Technologii. Projekt stanowi sformalizowany proces identyfikacji potrzeb biznesowych i dostarczenia zindywidualizowanych usług mających na celu zdynamizowanie rozwoju. Koncepcja projektu zakłada realizację programu akceleracji dla 40 startupów, na który składa się doradztwo oraz granty dla startupów (w formule equity free). Celem projektu jest poprawa innowacyjności polskiej gospodarki poprzez wsparcie startupów w rozwoju i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, które będą odpowiadały na potrzeby dużych/średnich przedsiębiorców.


Platformy startowe – STARTUP HEROES

Celem projektu jest stworzenie na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w obszarze ICT, Ekoenergetyki oraz Produkcji żywności poprzez realizację profesjonalnego programu inkubacji startupów, mającego na celu wspieranie przedsiębiorczych osób w obszarze poszukiwania powtarzalnego, skalowalnego i rentownego modelu biznesowego.


Smolna_Academy

Jeśli prowadzisz własną firmę lub dopiero planujesz ją założyć, to dzięki #Academy_Smolna będziesz mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia praktyków biznesu, w tym twórców Polski Przedsiębiorczej. Smolna_Academy to program doradczo-szkoleniowy realizowany przez Polskę Przedsiębiorczą we współpracy z Urzędem Miasta Warszawy.


Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Załóż swój biznes w jeden dzień bez formalności i konieczności rejestracji firmy w ramach największej w Europie sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W AIP pomożemy Ci go przetestować, zrealizować i rozwinąć – bez ryzyka, zbędnej biurokracji i wysokich kosztów.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to praktyczna szkoła prowadzenia biznesu bez potrzeby zakładania działalności gospodarczej.

Dzięki nam ponad 20 tysięcy osób rozwinęło swoje biznesy, tj. MISBHV, GLOV, QPONY.PL czy CALL PAGE.


Business Link to 16 niepowtarzalnych przestrzeni w największych miastach w Polsce. Największą przestrzeń coworkingowa w Środkowo-Wschodniej Europie to Business Link PGE Narodowy w Warszawie. W przestrzeniach  Business Link oferujemy Ci swobodny dostęp do niej 24/7, dogodną lokalizację oraz możliwość pracy w innym miejscu – gdy podróżujesz i potrzebujesz przestrzeni do pracy na coworku, networking oraz wymianę doświadczeń.


bValue VC

Jesteśmy funduszem Venture Capital inwestującym w przedsiębiorców przesuwających granice tego, co możliwe. Wykorzystujemy wiedzę oraz doświadczenie naszych aniołów i zespołu funduszu do identyfikowania i wspierania rozwoju wyjątkowych przedsiębiorstw, aby stały się europejskimi czempionami.